Logo Gminy Tuchomie

XIII Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchomiu.

W dniu 30 maja 2026 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się  XIII Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tuchomiu.

W trakcie zjazdu delegaci udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz dokonali wyboru nowego składu zarządu na kadencję 2026 – 2031. Zarząd ten ukonstytuował się w składzie:

1    Prezes – Jerzy Lewi Kiedrowski

2.      Wiceprezes – Adam Stoltman

3.      Wiceprezes – Jacek Żmuda-Trzebiatowski

4.      Komendant Gminny – Wiesław Bezhubka

5.      Zastępca Komendanta Gminnego – Ryszard Broc

6.      Skarbnik – Marek Reschke

7.      Sekretarz – Robert Żmuda Trzebiatowski

8.      Członek Zarządu – Damian Chamier Gliszczyński

9.      Członek Zarządu – Michał Staszków

10.  Członek Zarządu – Wiktor Napieraj

11.  Członek Zarządu – Andrzej Wnuk-Lipiński

12.  Członek Zarządu – Tomasz Krzyżyński

13.  Członek Zarządu – Paweł Pela

14.  Członek Zarządu – Andrzej Borzyszkowski

15.  Członek Zarządu – Małgorzata Świątek

16.  Członek Zarządu – Leszek Rekowski

17.  Członek Zarządu – Wincenty Hinc

 

Wybrano również nową komisję rewizyjną w składzie:

1.    Przewodniczący – Błażej Stobiński

2.      Wiceprzewodniczący – Rafał Maliszewski

3.      Sekretarz – Adrian Majorowicz

 

W trakcie zjazdu przyjęta została również uchwała programowa, w której treści, do realizacji w następnej kadencji, zawarto następujące kwestie:

1)      realizacja wniosków z  zebrań sprawozdawczo-wyborczych jednostek OSP;

2)      organizowanie szkoleń funkcyjnych OSP i działaczy Związku, oraz rozszerzonych szkoleń z obrony cywilnej i ochrony ludności;

3)      współpraca z samorządem terytorialnym i komendą Państwowej Straży Pożarnej;

4)      pozyskiwanie środków finansowych z różnych źródeł w tym z programów Unii Europejskiej;

5)      popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród młodzieży i mieszkańców gminy;

6)      wdrażanie nowych regulaminów - aktów prawnych regulujących funkcjonowanie OSP i Związku zgodnie z obowiązującym Statutem Związku;

7)      popularyzacja czasopism o tematyce strażackiej;

8)      podejmowanie działań w celu osiągnięcia wyższej gotowości OSP do działań ratowniczych, w tym powoływanie jednostek operacyjno-technicznych (JOT) OSP;

9)      rozwijanie dyscyplin sportu pożarniczego;

10)  podejmowanie działań w celu pozyskiwania sprzętu do działań ratowniczych;

11)  rozwijanie działalności kulturalnej w środowisku;

12)  wykorzystywanie technologii informatycznych do komunikacji, szkoleń itp.;

13)  dbałość o terminowość i poprawność danych wprowadzanych do aplikacji „System OSP”, jednocześnie weryfikowanie, zgodnie z posiadaną wiedzą raportów OSP w zakresie działalności i stanu poszczególnych OSP;

14)  dopłaty do mundurów wyjściowych;

15)  stworzenie systemu wymiany samochodów strażackich;

16)  regularne zwiększanie wyposażenia jednostek OSP szczególnie sprzętu związanego z ochroną ludności;

17)  profilowanie jednostek OSP pod system obrony cywilnej;

18)  popularyzacja i wdrażanie programu „Pierwszy Ratownik”;

19)  powołanie Zastępcy Komendanta Gminnego ZOSP RP.

 

Wszystkim delegatom i zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za udział w zjeździe. 

Galeria zdjęć

IMG-20260601-WA0011 IMG-20260601-WA0012 IMG-20260601-WA0013 IMG-20260601-WA0014 IMG-20260601-WA0015 IMG-20260601-WA0016 IMG-20260601-WA0017 IMG-20260601-WA0018 IMG-20260601-WA0007 IMG-20260601-WA0005 IMG-20260601-WA0009 IMG-20260601-WA0010
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności