Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 20 maja 2024
Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
pochmurno
12°C

Dbajmy o nasze posesje.

W okresie letnim do naszej gminy przyjeżdża wielu gości i turystów, którzy przemieszczając się po jej terenie, oceniają gminę mając na uwadze również aspekt związany z wyglądem i estetyką budynków. Także przejeżdżający tranzytem przez naszą gminę, w szczególności drogą krajową DK 20 oraz drogami powiatowymi, oceniają ją przez pryzmat tego, co widzą przez szyby swoich pojazdów. Dlatego tak ważne jest utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym i estetycznym budynków oraz całych posesji, o co apelujemy do wszystkich mieszkańców.
 
Mając powyższe na względzie zachęcamy wszystkich mieszkańców do dbałości o estetykę budynków i całych posesji. Dotyczy to przede wszystkim budynków/posesji zlokalizowanych przy drogach publicznych, gdzie stan techniczny (m.in. stan elewacji) wpływa również na wygląd, estetykę i postrzeganie całych miejscowości i przez to całej gminy.

Jednocześnie wskazujemy, że dbałość o należyty stan wizualny i estetyczny budynków to nie tylko kwestia naszej wrażliwości estetycznej - to także obowiązek wynikający z prawa budowlanego:
- art. 61 ust. 1 w związku z art. 5 ust 2 ustawy Prawo budowlane nakładają na zarządcę lub właściciela obiektu budowlanego obowiązek użytkowania w sposób zgodny z jego przeznaczeniem, wymaganiami ochrony środowiska, nakazuje utrzymywać go w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia właściwości użytkowych i sprawności technicznej.
- art. 66 ust. 1 pkt 3 i 4 ww. ustawy stanowi, że jeżeli obiekt jest w nieodpowiednim stanie technicznym albo powoduje swym wyglądem oszpecenie otoczenia - organ nadzoru budowlanego nakazuje, w drodze decyzji, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, określając termin wykonania tego obowiązku.

W drastycznych przypadkach, gmina może występować w tej sprawie do organów nadzoru budowlanego z wnioskiem o wydanie decyzji w trybie art. 66 ustawy Prawo budowlane.

„Jak nas widzą tak nas piszą” – postarajmy się wspólnie aby wizerunek naszej gminy był jak najlepszy.


Wiesław Bezhubka                                                                Jerzy Lewi Kiedrowski
Przewodniczący Rady Gminy                                               Wójt Gminy Tuchomie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.