Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 23 lipca 2024
Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
pochmurno
16°C

Uroczyste otwarcie biblioteki

W niedzielę 07.01.2023 r. uroczyście i oficjalnie przekazaliśmy do użytku dla mieszkańców naszej gminy bibliotekę na miarę XXI wieku.

Nowa biblioteka jest 3,5 krotnie większa od dotychczasowej, dobrze położona w centrum miejscowości z dodatkowym parkingiem. Jest nowoczesna, w dużym stopniu ekologiczna z ogrzewaniem podłogowym poprzez pompę ciepła zasilana z 15 kW instalacji fotowoltaicznej.

Budynek jest bezpieczny ma czujniki dymu i monitoring. Biblioteka jest dwupoziomowa, łącznie 306 m2 powierzchni użytkowej, na parterze znajduje się wypożyczalnia i czytelnia 103  m2 oraz pomieszczenia zaplecza, na piętrze sala wielofunkcyjna 81 m2  z pomieszczeniami pomocniczymi. 

Koszt budowy wyniósł 2.982 tys. z czego 2.236 tys. czyli 75% to pozyskana dotacja z Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, natomiast 746 tys. to środki naszej gminy.

Roboty budowlane wraz z projektem i nadzorem kosztowały 2.440 tys. a wyposażenie 540 tys. w ramach wyposażenia zakupiono m.in.: stół multimedialny, magiczny dywan, zestaw gogli VR, roboty Photon, długopisy 3D oraz mównicę)

Warunki techniczne biblioteki z bardzo dobrym, bogatym wyposażeniem pozwalają na różnorodną działalność, co już widać, bo na ścianach mamy wystawę prac malarskich naszego mieszkańca.

Chciałbym aby biblioteka była nie tylko miejscem gdzie wypożycza się książki ale gdzie spędza się pożytecznie czas, gdzie organizowane są różnego rodzaju zajęcia, spotkania, akcje i imprezy. 

Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do budowy, Instytutowi Książki za wsparcie finansowe, naszym Radnym, Wykonawcy – firmie Szyca z Rekowa, pracownikom Urzędu Gminy, Paniom Dyrektorkom poprzedniej i obecnej.

Życzę aby biblioteka długie lata służyła mieszkańcom naszej gminy, aby dobrze się tu czuli i chętnie przychodzili aby dużo dobrego się tu działo.

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Tablica promocyjna

Galeria zdjęć

Uroczyste otwarcie biblioteki 10 Uroczyste otwarcie biblioteki 15 Uroczyste otwarcie biblioteki 16 Uroczyste otwarcie biblioteki 13 Uroczyste otwarcie biblioteki 14 Uroczyste otwarcie biblioteki 12 Uroczyste otwarcie biblioteki 9 Uroczyste otwarcie biblioteki 8 Uroczyste otwarcie biblioteki 11 Uroczyste otwarcie biblioteki 7 Uroczyste otwarcie biblioteki 6 Uroczyste otwarcie biblioteki 5 Uroczyste otwarcie biblioteki 4 Uroczyste otwarcie biblioteki 3 Uroczyste otwarcie biblioteki 2 Uroczyste otwarcie biblioteki 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.