Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
pochmurno
7°C

Weź udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Wstąpienie Polski 20 lat temu do Unii Europejskiej zmieniło nasz kraj - nastąpił szybki rozwój, cywilizacyjnie dogoniliśmy Europę Zachodnią. 

W naszej gminie w tym czasie ze środków unijnych zrealizowaliśmy ok. 450 różnych projektów, głównie inwestycyjnych, o wartości ok 300 mln zł. Inwestycje te widać w każdej miejscowości. Jako gmina zajęliśmy 48 miejsce w kraju pod względem wielkości środków pozyskanych z UE na mieszkańca. Drugie tyle środków otrzymali nasi rolnicy i przedsiębiorcy. Przed wstąpieniem do Unii Europejskiej naszą gminę stać było zaledwie na 3 inwestycje rocznie. Dziś jest to dziesięciokrotnie więcej.

Równie ważne co środki finansowe jest to, że Unia Europejska stała się naszym drugim domem po którym możemy bez barier podróżować, pracować, mieszkać, uczyć się i handlować. Większość firm w naszym regionie swoje towary sprzedaje do krajów Unii Europejskiej. Przynależność do UE poprawia także znacząco tak ważne obecnie bezpieczeństwo. Razem z innymi krajami Unii stanowimy wspólnotę i dlatego możemy więcej.

Zachęcam do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024 r. skorzystajmy z współdecydowania o Unii Europejskiej. Wszystkim planującym wyjazd w dniu wyborów przypominam, że każdy uprawniony do głosowania może uzyskać do czwartku 6 czerwca 2024 r. stosowne zaświadczenie z Urzędu Gminy i zagłosować w wybranej przez siebie komisji wyborczej na terenie kraju lub też poza granicami.

9 czerwca skorzystajmy z naszego prawa – ZAGŁOSUJMY!

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.